Dexe Siyah Saç Şampuanı

Saç Türlerine Göre Şampuan

Şampuanlar saç bakımızı sağlayan bakım ürünüdür. Bu bakım ürünü ise özellikleri sayesinde saçımıza güç ve parlaklık sağlarlar. Bu olumlu özelliklerin saçlarımızda var olabilmesi için ise saç türlerine göre şampuan seçiminde dikkatli olunması gereklidir. Çünkü şampuanın sağladığı yarar saç türü esas alınarak üretilir. Yağlı, kuru, dökülmüş, renk kaybı gibi özellikleri barındıran saçların hepsi için aynı şampuanın olması da etkisinin aynı olacağı anlamına gelmez. Misal olarak yağlı saç için olan şampuan türü kuru saçta kuru saç özelliğini daha da tetikleyecek özellikler barındırır. Bu sebeple saç türüne göre şampuan tercih edilmelidir.

Yağlı Saçlar İçin Şampuan Tercihi

Kremli şampuanların kullanılmaması gereken bir saç türü olan yağlı saç, saçı daha fazla yağlandırmaması lazımdır. Bu saç türüne sahip bireyler saç nemini kaybettirmeden saç yağını arındırıcı özellikleri barındırmalıdır.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Tercihi

Saç türüne göre şampuan seçimi yapılıyorsa saç türü iyi bilinmelidir. Saçları ince telli olan bireyler hacim konusunda sıkıntı yaşarken saçlarının daha fazla yıpranma ile kopabileceğinden endişe duyarlar. Bu endişelerinin oluşmasında üstelik gür saçlı olmamalarının yanında nerdeyse saçları hiç yokmuş gibi görünmelerini de sağlar. Bu sürecin içinde kötü görünüm olmaması için doğal şampuan olan Dexe şampuanları tercih edilebilir. Çünkü içerdiği doğal içerik sayesinde yeniden saçlarınızın onarımını sağlayan şampuanları sayesinde ince telli saçlar gür ve güçlü saçlara dönüşür.

Uzun Saçlılar için Şampuan Tercihi

Uzun saç bakım isteyen bir saç çeşididir. Bu saç çeşidi gerekli bakımı görmediği zaman karışıklık, incelme, dökülme gibi sorunları yaşar. Saç türüne göre şampuan seçiminde bu uzun saçların kökünden en ucuna kadar parlaklığını sağlayabilen bir şampuan olması gereklidir. Uzak doğu, Hindistan’da saç bakımlarında kullanılan yöntemlerden ilham alınarak oluşturulan Dexe Şampuanları uzun saçlar için de dilenen bakımın sağlanmasında yardımcı olacaktır.

Dökülen Saçlar için Şampuan Tercihi

Özellikle dökülme konusunda uzmanlığı Dexe şampuanlarının tercih edilmesindeki ana unsurdur. Saç dökülmesi istenmeyen bir saç özelliği olarak çıkarken bu saç türü özelliği olan saçlar ise doğal içerik sayesinde bakımı sağlanır. Akupunktur noktalarını uyarması sonucu saç dökülmesinde azalmalar meydana getirir. Kan akışı hızlandırıp daha da saç köklerini aktifleştirip saçların yeniden güçlenmesine katkı sağlayan bir şampuandır Dexe şampuanları.

Kuru Saçlar İçin Şampuan Tercihi

Kuru bir saç gerekli nemi bünyesinde barındıramayan bir saç türüdür. Bu saç türü doğru işlem görmemesi halinde daha hızlı yıpranmayı barındırabilir. Bu sebepten dolayı kuru saçların iyileştirmesinde kullanılacak bakım ürünü olan şampuanın daha fazla kuruluk meydana getirmediğinden emin olunmalıdır. Dexe Şampuanları ise kuruluğu önleyici etkisini barındırır.

Kepekli Saçlar İçin Şampuan Tercihi

Saç derisi problemi olan kepek oluşumu Dexe Şampuanın saç derisinde olan kaşıntı, kuruluk, kepek gibi etkenleri ortadan kaldırması ile giderilir. Bunu yüzde yüz doğal içeriği sayesinde gerçekleştirir.

Bir cevap yazın