SIK SORULAN SORULAR

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Firmamız’da aşağıdaki ödeme seçenekleriyle peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Belirtilenlerin dışındaki ödeme yöntemleri (kapıda ödeme, EFT, havale vb) firmamız’da kullanılmamaktadır.

  • Kredi kartı
  • Banka kartı
  • Sanal kart
  • BKM Express

Ticari kredi kartı, bankaların işletmelere verdiği, şirket harcamaları için kullanılan kredi kartı türüdür.

Taksit kısıtlaması ticari kredi kartları için geçerli değildir.

Ticari kredi kartları ile tüm kategorilerdeki ürünlere 3, 6 veya 9 taksitle ödeme yapılabilir. İş Bankası, FinasBank ve Akbank kartlarında 12 taksitle ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Sitemiz’den yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa ödeme sayfasında 3D Secure seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin, yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen sms şifresiyle onaylaması gerekiyor.

Yani kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, kart sahibine sms ile gelen şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa kredi kartı için kullanılan uygulamaya “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

Kredi kartınızın arka yüzündeki numaranın son 3 rakamı CVV2, CVC2 veyaCID adı verilen bir güvenlik kodudur. Örneğin kartınızın arkasında 0000 1111 2222 3333 444 yazıyorsa CVV2 numarası (Güvenlik Numarası) 444′tür. 
CVV2 veya CVC2 denen güvenlik kodu, kredi kartı sahteciliğinin önüne geçmek için kullanılan yöntem olarak oluşturulmuştur. Genellikle telefon, faks ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kartınızın fiziksel olarak var olup olmadığının kontrolü amacıyla kullanılır. Güvenlik numarası banka tarafından kartın basımı sırasında, kredi kartı numarasının ve son kullanma tarihinin sadece bankanın bildiği bir yöntem şifrelenmesi ile oluşturulur. 

Hayır, Dexe Türkiye’de kapıda ödeme seçeneği yoktur.

BKM Express, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve bankalara birlikte geliştirilen, internet üzerinden alışverişlerin hızlı ve pratik yapılmasını sağlayan bir çözümdür. Kart sahibiyseniz BKM Express’e kaydolabilir, kart bilgilerinizi paylaşmadan alışveriş yapıp taksit ve puan kazanabilirsiniz.

İADE ve İPTAL

Cayma hakkı nedir? 

Cayma hakkı, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e göre internet ortamında yapılan satışlarda tüketicinin 14 gün içinde sözleşmeden cayma ve ödediği bedelin tamamını herhangi bir kesinti olmadan iadesini talep etme hakkıdır.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak sebep göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden ürünü iade edebilirsiniz.

Cayma hakkı kapsamında, 14 gün içinde iade edilemeyen ürünler aşağıdaki gibidir: 

• İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.

• Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.

• Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

• Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

• Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

• Online teslimat ile gönderimi sağlanan servis ve hizmet ürünleri, online oyunlar.

Sorunlu gelen ürünlerinizin iadesini kargo ücreti ödemeden yapabilirsiniz. Bunun için iade talebi oluşturup kargo kodu almanız yeterli.

Teslim aldığınız ve henüz ödeme onayı vermediğiniz bir ürün için Hesabım-Aldıklarım sayfanızdaki İadeyi Başlat butonuna tıklayarak iade talebinizi oluşturabilirsiniz. İade talebinizi oluşturduktan sonra 72 saat içinde ürünü firmamıza iade etmelisiniz.

Ürün bedeli ne zaman iade edilir? 

Firmamız, iade ürünü teslim alıp Hesabım sayfasından iade onayı verdiği zaman ürün bedeli ödeme yaptığınız karta iade edilir.

İade kargo bilgileri sisteme girildikten sonra, firmamızın iade onayı vermesi için 3 iş günü (Ek 24 saat) süresi vardır. 3 iş günü içerisinde iadeniz alışveriş yaptığınız kredi kartına yapılacaktır.

Kredi kartlarına yapılan iadelerde iade tutarı 1 veya 2 iş günü içinde (Bu süre bankaların süreç ve uygulamalarına göre değişebilir) kredi kartına yansır.

Banka kartına yapılan iadelerde ise ortalama 7 iş günü içerisinde iade tutarı banka hesabına aktarılır.

Satın aldığınız ürün henüz kargolanmadıysa, sipariş tarihinden itibaren 24 saat içinde Hesabım sayfasındaki “İptal talebi gönder” butonuna tıklayarak satıcıya iptal talebini iletebilirsiniz.

Firmamız 1 iş günü içerisinde size bilgi vermek için dönüş yapacaktır.

SİPARİŞ İŞLEMLERİ

0850 305 20 11’i arayarak veya iletişim formundan bize hızlı bir şekilde ulaşırsanız muhasebe departmanımız sizinle iletişime geçecektir.

Hesabım-Siparişlerim sekmesinden vermiş olduğunuz siparişleri inceleyebilir veya değişiklik yapabilirsiniz.

Siparişiniz tarafınıza ulaştıktan sonra ”Müşteri Girişi” yaparak resim ekleyerek veya eklemeden yorum yapabilirsiniz. Değerlendirmeleriniz bizim için çok önemli.

Faturanızın eksiksiz ve doğru kesilmesini istiyor iseniz kimlik numaranızı paylaşabilirsiniz. Fakat sitemizde kimlik numarası zorunlu değildir.

Satın alma sırasında hata olmasının sebebi; kartınızın internet alışverişlerine açık olmaması, yeterli limitinizin bulunmaması, kartın son kullanma tarihinin geçmiş olması ya da 3D şifrenizle ilgili olabileceği gibi farklı sebepleri olabilmektedir. Farklı bir kartla ödeme yapmayı deneyebilir ya da bankanızla görüşerek durumu iletebilirsiniz.

KARGO VE TESLİMAT

Siparişiniz kargolandıktan sonra Hesabım sayfanızdan kargo takip bilgilerine ulaşabilir ve kargonun takibini yapabilirsiniz.

Aynı zamanda siparişiniz kargoya verildiğinde kargo takip kodunuda içeren bir e-mail ve SMS alacaksınız.

Firmamız stoğunda olan tüm ürünler aynı gün anlaşmalı kargoya teslime edilir. Saat 16.00’a kadar verilen siparişler için geçerlidir.

Eğer ürün depoda yoksa veya yeniden tedarik edilmesi gerekiyorsa en çok 4 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Siparişiniz adresinize ulaştığında kargo paketini mutlaka kargo görevlisinin yanında kontrol edin.

Kargo paketinde bir hasar tespit ederseniz kargo görevlisine zabıt tuturabilirsiniz.

Kargo görevlileri hasarlı kargo paketleri için zabıt tutmakla yükümlüdür.